Jak klimatyzator wybrać do mieszkania?

Szukasz klimatyzatora do swojego mieszkania? Poznaj 6 najważniejszych kwestii, na które powinieneś zwrócić uwagę, wybierając odpowiednie urządzenie.

Na co zwracać uwagę, wybierając klimatyzator do mieszkania?

  1. Klasa energetyczna. Szukając odpowiedniego klimatyzatora, warto wziąć pod uwagę urządzenia, które są jak najbardziej oszczędne w swoim działaniu, a więc zużywają mało prądu. Najlepiej więc wybrać klasę energetyczną A++ lub wyższą. Im wyższa klasa, tym mniej energii zużyje urządzenie do efektywnego transportu ciepła.

  2. Moc. Moc klimatyzatora powinna być dobrana adekwatnie do powierzchni pomieszczenia, w którym będzie zamontowany. Warto też wziąć pod uwagę liczbę osób w mieszkaniu, liczbę okien oraz ekspozycję budynku. Moc zawsze dostosowywana jest przez profesjonalistów na etapie projektowania klimatyzacji.

  3. Poziom hałasu emitowanego podczas pracy. Klimatyzacja w mieszkaniu powinna pracować cicho, dzięki temu nie będzie zaburzać normalnego funkcjonowania domowników. Dotyczy to również jednostki zewnętrznej, która swym zbyt głośnym działaniem mogłaby przeszkadzać sąsiadom.

  4. Dodatkowe funkcje. Różnorodnych klimatyzatorów jest obecnie na rynku bardzo wiele. Różnią się nie tylko najważniejszymi parametrami, ale i dodatkowymi funkcjami. Jednym z najczęściej poszukiwanych przez klientów udogodnień opcjonalnych jest system kontroli przez internet. To wygodna opcja, która pozwala użytkownikowi sterowanie urządzeniem przez dedykowaną aplikację.

  5. Bezawaryjność. Każdy chce, aby wybrany klimatyzator działał nie tylko efektywnie i oszczędnie, ale i bezawaryjnie przez jak najdłuższy czas. Najlepszym potwierdzeniem tego, że urządzenie nie przysporzy nam dodatkowych problemów w trakcie jego użytkowania, jest gwarancja producenta. Dla większości urządzeń okres gwarancji wynosi 5 lat.

  6. Wygląd. Chociaż klimatyzator to nie jest urządzenie służące do ozdoby, to jednak stanowi istotny element wyposażenia mieszkania. Z tego też powodu klienci bardzo często w pierwszej kolejności zwracają uwagę na jego wygląd. W zależności od preferencji oraz aranżacji mieszkania można zdecydować się na sprzęt w kolorze czarnym, białym lub szarym.

 

 

Ikona adresu
Ikona telefonu