10 września, 2020

Rekuperacja Wrocław

Rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, pozwala wymienić zużyte, brudne powietrze na czyste, przy jednoczesnym odzyskiwaniu części zgromadzonego ciepła. Montaż rekuperacji polega na zainstalowaniu rekuperatora oraz rozprowadzeniu kanałów wentylacyjnych w pomieszczeniu. Rekuperator, czyli centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła, jest najważniejszym elementem systemu rekuperacji. To właśnie rekuperator kontroluje ruch powietrza dostającego się i wydostającego się z pomieszczeń, a także odzyskuje energię cieplną z nagrzanego, zużytego powietrza wyciąganego z pomieszczeń.

Nasza firma od wielu lat zajmuje się projektowaniem oraz montażem wentylacji, w tym także montażem i serwisem nowoczesnych systemów rekuperacji w domach i budynkach użytkowych. Bazujemy na wieloletnim doświadczeniu i sprawdzonych rozwiązaniach technologicznych, wybierając wyłącznie rekuperatory o najwyższym możliwym poziomie odzysku ciepła.

Jakie są korzyści z rekuperacji?

Montaż rekuperacji daje wiele korzyści. Najważniejsze z nich, to:

  • Niższe koszty ogrzewania budynku,
  • Odprowadzanie zużytego powietrza na zewnątrz budynku i dostarczanie świeżego, filtrowanego,
  • Ograniczenie ilości kurzu i roztoczy dostających się do pomieszczenia,
  • Możliwość jonizacji i oczyszczania powietrza z grzybów, wirusów i bakterii,
  • Zawsze czyste i świeże powietrze nawet przy zamkniętych oknach.

Dowiedz się więcej o rekuperacji

Rekuperację warto uwzględnić już na etapie planowania budowy domu. Montaż rekuperacji pozwala zdecydowanie zmniejszyć koszty ogrzewania, a dodatkowo sprawia, że powietrze w domu jest zawsze świeże. Jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej na temat rekuperacji, prosimy o kontakt z naszym przedstawicielem. Zapewniamy fachowe doradztwo techniczne i pomagamy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania, także w zakresie wyboru i montażu klimatyzatora. Zapraszamy do współpracy!

Ikona adresu
Ikona telefonu