10 września, 2020

Rekuperacja Wrocław

Rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, pozwala wymienić zużyte, brudne powietrze na czyste, przy jednoczesnym odzyskiwaniu części zgromadzonego ciepła. Montaż rekuperacji polega na zainstalowaniu rekuperatora oraz rozprowadzeniu kanałów wentylacyjnych w pomieszczeniu. Rekuperator, czyli centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła, jest najważniejszym elementem systemu rekuperacji. To właśnie rekuperator kontroluje ruch powietrza dostającego się i wydostającego się z pomieszczeń, a także odzyskuje energię cieplną z nagrzanego, zużytego powietrza wyciąganego z pomieszczeń.

Nasza firma od wielu lat zajmuje się projektowaniem oraz montażem wentylacji, w tym także montażem i serwisem nowoczesnych systemów rekuperacji w domach i budynkach użytkowych. Bazujemy na wieloletnim doświadczeniu i sprawdzonych rozwiązaniach technologicznych, wybierając wyłącznie rekuperatory o najwyższym możliwym poziomie odzysku ciepła.

Jakie są korzyści z rekuperacji?

Montaż rekuperacji daje wiele korzyści. Najważniejsze z nich, to:

  • Niższe koszty ogrzewania budynku,
  • Odprowadzanie zużytego powietrza na zewnątrz budynku i dostarczanie świeżego, filtrowanego,
  • Ograniczenie ilości kurzu i roztoczy dostających się do pomieszczenia,
  • Możliwość jonizacji i oczyszczania powietrza z grzybów, wirusów i bakterii,
  • Zawsze czyste i świeże powietrze nawet przy zamkniętych oknach.

Dowiedz się więcej o rekuperacji

Rekuperację warto uwzględnić już na etapie planowania budowy domu. Montaż rekuperacji pozwala zdecydowanie zmniejszyć koszty ogrzewania, a dodatkowo sprawia, że powietrze w domu jest zawsze świeże. Jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej na temat rekuperacji, prosimy o kontakt z naszym przedstawicielem. Zapewniamy fachowe doradztwo techniczne i pomagamy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania, także w zakresie wyboru i montażu klimatyzatora. Zapraszamy do współpracy! Wrocold Wrocła – rekuperacja, montaż instalacji.

W każdym domu powinien być zamontowany jakiś rodzaj wentylacji. Stawiając na rekuperację, nie musimy już budować specjalnych kominów do wentylacji grawitacyjnej, co w wielu przypadkach wiąże się z koniecznością rezygnacji z całego komina, bądź też z szachtu wentylacyjnego, jednocześnie pozostawiając kominy spalinowe do pieca lub kominka. Rekuperację można zamontować w absolutnie każdym domu jednorodzinnym. W domu energooszczędnym rekuperacja jest niemalże obowiązkowa. Rekuperacja gwarantuje, że w pomieszczeniach będzie czyste powietrze wolne od smogu, wirusów i zanieczyszczeń. Montując rekuperację, można zadbać o jakość powietrza na trzy sposoby. Po pierwsze filtrując strumień powietrza przez dwa filtry, o uniwersalnej klasie filtracji G4, które są fabrycznie montowane w rekuperatorze po jednej i drugiej stronie wymiennika ciepła. Zatrzymują one najgrubsze zanieczyszczenia o wielkości powyżej 10 µm. Drugi sposób (dokładny) polega na dokupieniu filtra o zwiększonej klasie filtracji F7, który zatrzyma 85% pyłu PM10, 65 – 80% pyłu PM2,5 oraz do 65% pyłu PM1 – najdrobniejszych i najbardziej niebezpiecznych cząsteczek smogu. Trzeci sposób, to dokupienie systemu antysmogowego z elektrofiltrem, który zatrzymuje 99,94% każdego pyłu, dokona oczyszczenia powietrza z bakterii, wirusów, a także zlikwiduje zapachy z powietrza, dzięki zastosowaniu wkładu węglowego.

Ikona adresu
Ikona telefonu