Klimatyzacja

Zadaniem klimatyzacji jest utrzymanie konkretnej temperatury, wilgotności i czystości powietrza w prywatnych i komercyjnych pomieszczeniach zamkniętych. Klimatyzacja znacząco poprawia mikroklimat we wnętrzach, a co za tym idzie, pozytywnie wpływa na komfort pracowników, ale również na warunki przechowywania różnorodnych towarów. Zależnie od aktualnego zapotrzebowania powietrze w pokoju lub budynku może być ogrzewane, lub chłodzone – wystarczy nastawić odpowiednią funkcję na sterowniku posiadanego urządzenia klimatyzacyjnego.

Projektowanie klimatyzacji – usługi Wrocław

Ponieważ lata w naszym klimacie są coraz bardziej gorące, na montaż klimatyzatora decyduje się coraz większa ilość Klientów indywidualnych oraz firm. W upalny dzień każdy marzy, aby choć na chwilę schronić się w chłodnej przestrzeni domu lub biura. Projektowanie klimatyzacji każdorazowo rozpoczynamy od analizy potrzeb konkretnego Klienta, aby w konsekwencji zaproponować mu rozwiązania, które idealnie wpiszą się w jego oczekiwania. Montaż klimatyzacji to doskonały pomysł dla każdego, kto ceni sobie owocną pracę oraz efektywny wypoczynek bez względu na porę roku.

Oprócz kompleksowych usług projektowych i montażowych zapewniamy także serwis klimatyzacji. Oferujemy profesjonalną pomoc zarówno w ramach czyszczenia klimatyzacji, jak i niezbędnych przeglądów oraz napraw urządzeń klimatyzacyjnych.

 

Klimatyzacja Wrocold – montaż klimatyzacji Wrocław, okolica

Rodzaje systemów klimatyzacyjnych montowanych przez WroCold

 

 

Klimatyzatory typu split

System klimatyzacji złożony z jednej jednostki wewnętrznej i jednego agregatu. Zestaw ten jest typową podstawową jednostką montowaną w wielu domach i biurach. Jego niewątpliwymi zaletami są niewielkie wymiary oraz prosty montaż.

 

Klimatyzator ścienny

To najpopularniejszy rodzaj jednostki wewnętrznej klimatyzatorów. Z racji sposobu montażu (na ścianie w jak najwyższym miejscu) pasuje do większości pomieszczeń. Dzięki regulowanym żaluzjom, chłodząc, wieje równolegle do sufitu a grzejąc, kieruje strumień powietrza w stronę podłogi.

klimatyzacja wewnętrzna i zewnętrzna

Klimatyzator kasetonowy

W przypadku braku ścian do montażu klimatyzatorów (przeszklenia, szafki) pozostaje nam sufit. I właśnie do tego typu zastosowań powstał klimatyzator kasetonowy. Jest to urządzenie do umieszczenia w zabudowie sufitu, świetnie może zastąpić klasyczny kaseton umieszczony w domowym suficie, stąd wzięła się jego nazwa. Urządzenie nadaje się również do dużych powierzchni biurowych, ponieważ dzięki czterem żaluzjom pozwala rozwiać chłodne powietrze równomiernie wokół siebie.

klimatyzacja kasetonowa klimatyzacja kasetonowa

Klimatyzator kanałowy

Idealnym rozwiązaniem, by chłodzić kilka pomieszczeń, jest klimatyzator kanałowy, ukryty w suficie lub na poddaszu. Potrafi on precyzyjnie rozprowadzić powietrze do wielu wnętrz. Świetnie sprawdza się również w przemyśle, dzięki możliwości kierowania powietrza kanałami dokładnie w miejsca, gdzie potrzebny jest chłód.

opis montażu klimatyzacja

Klimatyzator przysufitowo-przypodłogowy

Ten typ klimatyzatora świetnie sprawdza się w pomieszczeniach o skośnych ścianach, gdzie nie można zamontować innego urządzenia. Pasuje idealnie w miejsce grzejnika i w pełni zastępuje jego funkcję, nie tylko chłodząc powietrze, ale i je ogrzewając. Urządzenie to z racji dużego zasięgu strumienia powietrza można również montować pod sufitem.

klimatyzacja w mieszkaniu przymocowanie klimatyzacji do sufitu i klimatyzacji

Klimatyzatory MultiSplit

Ten system klimatyzatorów charakteryzuje się większą ilością jednostek wewnętrznych (od 2 do 5) i jedną jednostką zewnętrzną (agregatem). Pozwala to zaoszczędzić sporo miejsca na elewacji budynku bądź dachu. Dzięki takiemu rozwiązaniu można połączyć wiele rozwiązań na jednym urządzeniu zewnętrznym, które chłodzi nam cały dom.

podłączenie różnych klimatyzacji

Klimatyzatory Multisymultaniczne

Tego typu układy zbudowane są z jednego agregatu i kilku jednostek wewnętrznych. Tym, co istotnie różni je od układów MultiSplit, jest fakt, że w tym przypadku wszystkie urządzenia wewnętrzne pracują jednocześnie. Jest to świetne rozwiązanie dla dużych powierzchni biurowych, sali konferencyjnych, restauracji i innych obiektów komercyjnych.

Opis klimatyzacji podwójnej Opis klimatyzacji potrójnej Opis klimatyzacji poczwórnej

Klimatyzatory VRF

Jest to najbardziej zaawansowany system klimatyzacyjny stworzony do działania na dużych obiektach i wielu kondygnacjach np. biurowce, hotele itp. Charakteryzuje się jednym rozbudowanym agregatem i wieloma jednostkami wewnętrznymi, jak również możliwością tworzenia długich instalacji.

Opis klimatyzacji

Ikona adresu
Ikona telefonu