Klimatyzacja

Klimatyzatory typu split:

System klimatyzacji złożony z jednej jednostki wewnętrznej i jednego agregatu. Zestaw ten jest typową podstawową jednostką montowaną w wielu domach i biurach. Łączy w sobie małe rozmiary z prostym montażem.

 

Klimatyzator ścienny:

Jest to najpopularniejszy rodzaj jednostki wewnętrznej klimatyzatorów, pasujący do większości pomieszczeń ponieważ jest montowany na ścianie w jak najwyższym miejscu. Dzięki regulowanym żaluzjom, chłodząc, wieje równolegle do sufitu a grzejąc kieruje strumień powietrza w stronę podłogi.

Klimatyzator kasetonowy:

W przypadku braku ścian do montażu klimatyzatorów (przeszklenia, szafki) pozostaje nam sufit i do tego typu zadań powstał klimatyzator kasetonowy. Jest to urządzenie do umieszczenia w zabudowie sufitu, świetnie może zastąpić kaseton, stąd wzięła się jego nazwa. Urządzenie nadaje się również do dużych powierzchni biurowych, dzięki czterem żaluzjom pozwala rozwiać chłodne powietrze wokół siebie.

Klimatyzator kanałowy:

Idealnym rozwiązaniem by chłodzić klika pomieszczeń jest klimatyzator kanałowy, ukryty w suficie lub na poddaszu potrafi rozprowadzić precyzyjnie powietrze do wielu pomieszczeń. Świetnie sprawdza się również w przemyśle dzięki możliwości kierowania powietrza kanałami dokładnie w miejsca gdzie potrzebny jest chłód.

Klimatyzator przysufitowo-przypodłogowy:

Ten typ klimatyzatora świetnie sprawdza się w pomieszczeniach o skośnych ścianach, gdzie nie można zamontować innego urządzenia. Pasuje idealnie w miejsce grzejnika i w pełni zastępuje jego funkcję nie tylko chłodząc ale również grzejąc. Urządzenie to można również montować pod sufitem, charakteryzuje się dużym zasięgiem strumienia powietrza.

Klimatyzatory MultiSplit:

Ten system klimatyzatorów charakteryzuje się większą ilością jednostek wewnętrznych (od 2 do 5) i jedną jednostką zewnętrzną  (agregatem), pozwala to zaoszczędzić sporo miejsca na elewacji budynku bądź dachu. Dzięki takiemu rozwiązaniu można połączyć wiele rozwiązań na jednym urządzeniu zewnętrznym które chłodzi nam cały dom.

Klimatyzatory Multisymultaniczne:

Tego typu układy zbudowane są z jednego agregatu i kilku jednostek wewnętrznych. Ich istotną różnicą w stosunku do układów MultiSplit jest to że wszystkie urządzenia wewnętrzne pracują jednocześnie. Jest to świetne rozwiązanie dla dużych powierzchni biurowych, sal i restauracji.

Klimatyzatory VRF:

Jest to najbardziej zaawansowany system klimatyzacyjny stworzony do działania na dużych obiektach na wielu kondygnacjach takich jak biurowce, hotele itp. Charakteryzują się jednym rozbudowanym agregatem i wieloma jednostkami wewnętrznymi, jak również możliwością budowania długich instalacji.

Facebook
Facebook
Facebook