6 kwietnia, 2017

Wentylacja

Wentylacja to najprościej rzecz ujmując, cyrkulacja powietrza pomiędzy wnętrzem budynku a przestrzenią na zewnątrz, która zapewnia świeże i czyste powietrze w pomieszczeniach. Odpowiednia wentylacja jest konieczna wszędzie tam, gdzie przebywają ludzie lub zwierzęta. Niezbędna jest również w miejscach, gdzie pracują maszyny. Z pomocą wentylacji, takiej jak systemy rekuperacji zużyte i zanieczyszczone powietrze jest na bieżąco wymieniane na świeże dopływające z zewnątrz, ma to szczególnie duże znaczenie w pomieszczeniach, w których występują dodatkowe zanieczyszczenia tj. pyły, dym papierosowy, opary pochodzące z substancji chemicznych.

Montaż, instalacja wentylacji – Wrocław

Montaż wentylacji stanowi doskonałą odpowiedź na problemy, które zgłaszane są przez współczesną branżę budowlaną. Ma to związek głównie ze znacznym uszczelnieniem izolacji ścian oraz stropów, a także z rozpowszechnieniem niezwykle szczelnej stolarki okiennej i drzwiowej. Stosowanie nowoczesnych rozwiązań materiałowych przy starego typu wentylacji grawitacyjnej może skutkować powstawaniem wilgoci, a w konsekwencji także niebezpiecznych dla zdrowia i życia grzybów oraz pleśni. I tutaj z pomocą przychodzą systemy wentylacji, które znajdą Państwo w naszej ofercie.

Decydując się montaż wentylacji, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Najważniejszy z nich to charakter obiektu, w którym instalowany jest system wentylacji. Inne instalacje montuje się w budynkach mieszkalnych, jeszcze inne w halach produkcyjnych, magazynach, sklepach, czy pozostałych obiektach użyteczności publicznej. Kolejnym ważnym aspektem, jaki należy rozważyć podejmując decyzję o montażu wentylacji, jest wielkość pomieszczeń, w których instalowany będzie system. Jeśli zaś idzie o szczegóły, do kwestii najważniejszych należy odpowiednie umiejscowienie czerpni świeżego powietrza. Tylko przy zapewnieniu właściwej jakości powietrza, systemy wentylacyjne mają szansę pracować prawidłowo.

Warto pamiętać, że to zaledwie część wytycznych, które trzeba wziąć pod uwagę. Jeśli planujesz montaż wentylacji, powinieneś skontaktować się ze specjalistą, który udzieli Ci najważniejszych rad i wskazówek. Pozostajemy otwarci na pytania i serdecznie zapraszamy do naszej siedziby we Wrocławiu.

Serwis wentylacji

Zapewniamy usługi z zakresu serwisu wentylacji. Zwiększone zainteresowanie systemami wentylacji mechanicznych, zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i komercyjnych, sprawiło, że oprócz ich projektowania i montażu, kompleksowa oferta naszej firmy obejmuje również konserwację i serwis wentylacji tego typu. Regularne przeglądy układów wentylacyjnych są szczególnie ważne w kontekście wczesnego wykrywania potencjalnych zagrożeń. Czyszczenie wentylacji uzupełniamy o wymianę odpowiednich filtrów, dzięki czemu instalacje mogą bezpiecznie pracować, zapewniając czyste powietrze w domach i miejscach pracy.

Serwis wentylacji istotny jest z kilku względów. Najczęstszym powodem utrzymywania instalacji we właściwej kondycji jest zdrowie użytkowników sprzętu. Dlatego tak ważne jest czyszczenie wentylacji, na co składa się mycie sztywnych kanałów, wymiana filtrów, ale też czyszczenie instalacji odpowiedzialnej za odprowadzanie skroplin. Zapuszczone systemy wentylacyjne mogą przyczyniać się do występowania licznych chorób układu oddechowego, ale też alergii oraz grzybic. Kwestie zdrowotne to zaledwie jeden z powodów, dla których warto, a nawet należy czyścić i serwisować instalacje wentylacyjne.

Serwis i czyszczenie wentylacji pomaga również zapobiec poważnym niebezpieczeństwom, takim jak ewentualny pożar, a przede wszystkim znaczące utraty ciepła. Niesprawna instalacja wentylacyjna może bowiem znacząco zwiększyć przepuszczalność termiczną obiektu, co przekłada się na konkretne straty finansowe. Usługi z zakresu serwisowania urządzeń wentylacyjnych świadczymy we Wrocławiu, ale też okolicznych miejscowościach.

Centrala wentylacyjna

Centrala wentylacyjna to grupa urządzeń zamknięta w jednej obudowie. Jej celem jest dostarczanie do pomieszczeń świeżego powietrza o odpowiednich parametrach. Powietrze jest oczyszczane przez wbudowany filtr. Dodatkową funkcjonalnością tego typu centrali jest możliwość ogrzania lub schłodzenia powietrza – zależnie od aktualnych potrzeb.

Wentylację mechaniczną stosuje się w lokalach w celu zachowania odpowiedniej ilości wymian powietrza, wymaganych w danym typie pomieszczenia po to, aby umożliwić komfort przebywających w nim osób. Centrale wentylacyjne są stosowane we wszelkiego rodzaju lokalach, od domków jednorodzinnych po supermarkety.

Centrala wentylacyjna

Rekuperator

Rekuperator to wymiennik, który pozwala odzyskać znaczną część ciepła (chłodu) zawartego w zużytym powietrzu, które w innym wypadku zostałoby bezpowrotnie utracone. Zasada działania rekuperatora jest bardzo prosta, jego konstrukcja też nie należy do skomplikowanych, natomiast korzyści, jakie nam daje, są naprawdę spore. Według niektórych producentów rekuperacja może osiągać sprawność rzędu 95%, w praktyce oznacza to, że dzięki temu rozwiązaniu możemy dużo zaoszczędzić na ogrzewaniu (chłodzeniu) pomieszczeń wentylowanych.

Rekuperator

Wyciąg wentylacyjny

W pomieszczeniach takich jak kuchnie, toalety, magazyny ze szkodliwymi substancjami zachodzi konieczność usuwania zanieczyszczonego, gorącego czy zawierającego parę wodną powietrza. Do tego typu zadań stosuje się różnego rodzaju wentylatory oraz wyciągi z okapów. Na rynku dostępne są różnorodne typy wentylatorów przeznaczonych do konkretnych pomieszczeń, dzięki czemu każdy klient jest w stanie dobrać urządzenie, które spełni jego indywidualne wymagania.

Wyciąg wentylacyjny

Kurtyna powietrzna

Kurtyna powietrzna to urządzenie służące do blokowania dostępu chłodnego powietrza do pomieszczenia ogrzewanego. Sprawdza się szczególnie tam, gdzie częste otwieranie drzwi powoduje mieszanie się powietrza o różnych temperaturach np. w lokalach usługowych czy sklepach. Kurtyny służą także do ograniczenia dostępu kurzu i pyłu do pomieszczenia, redukują również bieżące koszty ogrzewania (chłodzenia). Urządzenia te można z powodzeniem stosować w chłodniach w celu zapobiegania dostępu ciepłego powietrza.

Kurtyna powietrzna

 

 

Wrocold Wrocław – montaż wentylacji – technika zamocowań

Wybór właściwego systemu i techniki mocowań jest zależna od konkretnego montera, odpowiadającego za wykonanie i sprawdzenie całości przed oddaniem do użytkowania. Niestety nawet najlepszy i najdroższy układ wentylacyjny, który zostanie źle zamontowany nie będzie spełniał swoich funkcji. Aby dokładnie przygotować dokumentację projektową potrzebne są wytyczne odnoszące się do sposobu zamocowań ustalone odgórnie. Należy podkreślić, że zawsze przy instalacjach najistotniejsze przepisy znajdują się w Rozporządzeniu w związku z warunkami technicznymi, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Przy wyborze zawieszeń elementów systemu warto kierować się normą PN-EN 12236.

Systemy instalacyjne do wentylacji

Wentylacyjne systemy regulacyjne powstały, jako odpowiedź na potrzeby rynku, wynikające z wykorzystywania technologii energooszczędnych w budownictwie. Założeniem tych nowoczesnych rozwiązań jest oszczędzanie energii w celu przygotowania właściwej ilości i jakości powietrza dla danego miejsca w określonym czasie. Na wentylacyjne systemy składają się:

  • przytwierdzenia,
  • łączniki,
  • wsporniki i stopy do urządzeń

Istotne jest to, by wybierać mocowania, które przeszły badania wytrzymałościowe oraz potrzebne dopuszczenia do stosowania w budownictwie. Na rynku można znaleźć rozwiązania systemowe, które ułatwiają pracę i dają gwarancję pewnego mocowania. Posiadają one również nietypowe rozwiązania, jak np. mocowania do trudno dostępnych miejsc.

Ikona adresu
Ikona telefonu