6 kwietnia, 2017

Chłodnictwo

Chłodnictwo pełni niezwykle ważną funkcję we współczesnym przemyśle spożywczym, który korzysta z jego dobrodziejstw na wielu etapach swojej działalności. Już na etapie produkcji wiele artykułów spożywczych wymaga zastosowania środowiska o właściwej temperaturze. Ma to miejsce np. w przypadku produkcji nabiału tj. masło czy ser, ale także w przypadku piwa. Urządzenia chłodnicze są wykorzystywane także na etapie transportu żywności i jej późniejszego przechowywania. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku produktów z kategorii nietrwałe.

Jednakże usługi za zakresu chłodnictwa świadczymy nie tylko dla branży spożywczej. Grono naszych klientów stanowią także przedsiębiorstwa reprezentujące przemysł chemiczny czy budownictwo. A nadal to tylko ułamek z szerokiego wachlarza firm, korzystających z naszej pomocy w zakresie projektowania, montażu i serwisu instalacji chłodniczych.

Serwis instalacji chłodniczych

Projektowane przez nas systemy mają za zadanie utrzymanie optymalnych warunków w pomieszczeniach specjalnych, halach czy całych budynkach. Mamy duże doświadczenie w odpowiednim doborze urządzeń do konkretnych wymagań tworzonej instalacji chłodniczej. Jednak na tworzeniu systemów chłodzenia nasza oferta się nie kończy. Naszym klientom proponujemy także konserwację, przeglądy i serwis instalacji chłodniczych.

Komora chłodnicza i mroźnicza

Komory chłodnicze to takie, w których panuje temperatura wyższa od zera stopni Celsjusza, natomiast w komorach mroźniczych panują temperatury ujemne. Urządzenia tego typu pozwalają przechowywać żywność w dużych ilościach takich, które nie pomieściłyby się w konwencjonalnej lodówce czy zamrażarce. Poprzez odpowiednie dopasowanie parametrów panujących w komorze możemy skutecznie wydłużyć czas przechowywania produktów bez utraty świeżości i wysokiej jakości.

lodówka

Agregat chłodniczy

Agregaty jest sercem układu chłodniczego, to dzięki niemu możemy osiągnąć niskie temperatury w komorach.

Wydajność agregatu zależy od:

  • ilości produktów w komorze,
  • temperatury produktów podczas załadunku,
  • czasu chłodzenia.

wentylatory niebieskie

Chłodnica freonowa

Jest to rodzaj wymiennika ciepła, którym obniża się temperaturę w chłodni. Jego konstrukcja jest zależna od zakresu temperatur, w których będzie działać.

Chłodnica freonowa

Automatyka chłodnicza

Elementy automatyki chłodniczej to niezbędny element do poprawnej pracy układu chłodniczego, jego zabezpieczenia oraz regulacji. Dzięki najnowszej generacji sterownikom możemy precyzyjnie sterować pracą układu oraz obniżyć jego koszty eksploatacji.

Automatyka chłodnicza

Ikona adresu
Ikona telefonu
Facebook
Facebook
Facebook