6 kwietnia, 2017

Chłodnictwo

Chłodnictwo pełni niezwykle ważną funkcję we współczesnym przemyśle spożywczym, który korzysta z jego dobrodziejstw na wielu etapach swojej działalności. Już na etapie produkcji wiele artykułów spożywczych wymaga zastosowania środowiska o właściwej temperaturze. Ma to miejsce np. w przypadku produkcji nabiału tj. masło czy ser, ale także w przypadku piwa. Urządzenia chłodnicze są wykorzystywane także na etapie transportu żywności i jej późniejszego przechowywania. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku produktów z kategorii nietrwałe.

Jednakże usługi za zakresu chłodnictwa świadczymy nie tylko dla branży spożywczej. Grono naszych klientów stanowią także przedsiębiorstwa reprezentujące przemysł chemiczny czy budownictwo. A nadal to tylko ułamek z szerokiego wachlarza firm, korzystających z naszej pomocy w zakresie projektowania, montażu i serwisu instalacji chłodniczych.

W naszej ofercie znajdziesz instalacje chłodnicze na potrzeby przemysłu, handlu oraz magazynowania. Instalacje chłodnicze znajdują zastosowanie w obiektach produkcyjnych, ale z takim samym powodzeniem stosowane są w magazynach, hurtowniach oraz sklepach. Nie ma większego znaczenia, czy mówimy o wielkim centrum dystrybucyjnym, supermarkecie, czy niedużym sklepie. Wszędzie tam, gdzie do czynienia mamy z artykułami żywnościowymi, które pod wpływem ciepła mogą ulegać zepsuciu, niezbędne jest zaopatrzenie się w profesjonalne i wydolne instalacje chłodnicze. Usługi z zakresu chłodnictwa świadczymy też na rzecz producentów i dystrybutorów leków oraz kosmetyków. Innym rozwiązaniem, bez którego trudno wyobrazić sobie sprawnie i komfortowo działające obiekty handlowe, są systemy wentylacji. Te również dostarczamy klientom z Wrocławia i okolic.

Instalacje chłodnicze projektowane na potrzeby obiektów handlowych i magazynowych czerpią z różnych rozwiązań. W zależności od uwarunkowań lokalowych, ale też konkretnych preferencji naszych klientów, dostarczamy meble i urządzenia chłodnicze wyposażone we własne agregaty, jak i te włączone w centralny układ chłodzący. Usługi z zakresu chłodnictwa świadczymy głównie we Wrocławiu oraz okolicach, warto jednak podkreślić, że zasięgiem działania obejmujemy praktycznie cały Dolny Śląsk.

Serwis instalacji chłodniczych

Zajmujemy się nie tylko projektowaniem oraz montażem, ale też serwisem instalacji chłodniczych. Projektowane przez nas systemy mają za zadanie utrzymywać optymalne warunki w pomieszczeniach specjalnych, halach, a nawet całych budynkach, dlatego tak ważne jest zachowywanie ich we właściwej kondycji technicznej. Nieprawidłowo funkcjonujące instalacje mogą być przyczyną poważnych strat finansowych oraz obniżenia komfortu pracy w obiektach wyposażonych w systemy chłodzące. Serwis instalacji chłodniczych nie powinien więc ograniczać się jedynie do prac naprawczych, kiedy system okazuje się być niewydolny, ale musi też polegać na bieżącym monitorowaniu stanu technicznego urządzeń. Podejmujemy się serwisu instalacji chłodniczych naszego projektu, ale naprawiamy też systemy innych dostawców. Działamy nie tylko we Wrocławiu, ale i w innych miastach regionu.

Komora chłodnicza i mroźnicza

Komory chłodnicze to takie, w których panuje temperatura wyższa od zera stopni Celsjusza, natomiast w komorach mroźniczych panują temperatury ujemne. Urządzenia tego typu pozwalają przechowywać żywność w dużych ilościach takich, które nie pomieściłyby się w konwencjonalnej lodówce czy zamrażarce. Poprzez odpowiednie dopasowanie parametrów panujących w komorze możemy skutecznie wydłużyć czas przechowywania produktów bez utraty świeżości i wysokiej jakości.

lodówka

Agregat chłodniczy

Agregaty jest sercem układu chłodniczego, to dzięki niemu możemy osiągnąć niskie temperatury w komorach.

Wydajność agregatu zależy od:

  • ilości produktów w komorze,
  • temperatury produktów podczas załadunku,
  • czasu chłodzenia.

wentylatory niebieskie

Chłodnica freonowa

Jest to rodzaj wymiennika ciepła, którym obniża się temperaturę w chłodni. Jego konstrukcja jest zależna od zakresu temperatur, w których będzie działać.

Chłodnica freonowa

Automatyka chłodnicza

Elementy automatyki chłodniczej to niezbędny element do poprawnej pracy układu chłodniczego, jego zabezpieczenia oraz regulacji. Dzięki najnowszej generacji sterownikom możemy precyzyjnie sterować pracą układu oraz obniżyć jego koszty eksploatacji.

Automatyka chłodnicza

Ikona adresu
Ikona telefonu